Južnokorejska kompanija "Mecen IPC" otvorila je danas fabriku u Novoj Pazovi "Mecen Evropa Tek". Južnokorejska kompanija je otvorila fabriku zajedno sa domaćom firmom "Evropa ineks". Ova fabrika je jedna od vodećih svetskih proizvođača plastike, a u Novoj Pazovi će proizvoditi izolacione materijale visokog kvaliteta za domaća i strana tržišta. U fabrici, koja koristi najmodernije tehnologije u svetu, proizvodiće se najčistiji i ekološki najprihvatljiviji izolacioni materijali u zemlji, koji će se koristiti u građevinarstvu. Ukupna vrednost investicije je četiri miliona evra. Fabrika izolacionog materijala pod nazivom “izomet” plod je zajedničkog ulaganja partnera iz Seula i domaće firme “Evropa Ineks” u Novim Banovcima. Proizvodnja “izometa”, u novoizgrađenoj hali, obavljaće se prema jednoj od najnaprednijih tehnologija te vrste, po kojoj je ta južnokorejska kompanija poznata u svetu. Taj novi izolacioni materijal, na bazi polietilena niske gustine, ima vrhunske tehničke osobine u energetskoj zaštiti, zaštiti od buke, može da se reciklira, nije štetan po zdravlje i dugovečan je jer zadržava svojstva od 40 do 45 godina.
Južnokorejska kompanija "Mecen IPC" otvorila je danas fabriku u Novoj Pazovi "Mecen Evropa Tek".
Južnokorejska kompanija je otvorila fabriku zajedno sa domaćom firmom "Evropa ineks".
Ova fabrika je jedna od vodećih svetskih proizvođača plastike, a u Novoj Pazovi će proizvoditi izolacione materijale visokog kvaliteta za domaća i strana tržišta. U fabrici, koja koristi najmodernije tehnologije u svetu, proizvodiće se najčistiji i ekološki najprihvatljiviji izolacioni materijali u zemlji, koji će se koristiti u građevinarstvu. Ukupna vrednost investicije je četiri miliona evra.
Fabrika izolacionog materijala pod nazivom “izomet” plod je zajedničkog ulaganja partnera iz Seula i domaće firme “Evropa Ineks” u Novim Banovcima. Proizvodnja “izometa”, u novoizgrađenoj hali, obavljaće se prema jednoj od najnaprednijih tehnologija te vrste, po kojoj je ta južnokorejska kompanija poznata u svetu. Taj novi izolacioni materijal, na bazi polietilena niske gustine, ima vrhunske tehničke osobine u energetskoj zaštiti, zaštiti od buke, može da se reciklira, nije štetan po zdravlje i dugovečan je jer zadržava svojstva od 40 do 45 godina. Ima vrlo široku upotrebu u građevinarstvu, automobilskoj industriji, klimatizaciji, industriji nameštaja, opremanju prostora, sportu i drugim oblastima.
U proizvodnji “izometa” biće uglavnom korišćene domaće sirovine, a osnovna, polietilen niske gustine, obezbeđena je u HIP “Petrohemiji” u Pančevu, gde je prepoznata važnost ovog projekta i taj proizvod uveden kao nov u proizvodni program te hemijske industrije.
Zahvaljujući Ministarstvu ekonomije i Agenciji za strana ulaganja i promociju izvoza Srbije (SIEPA), koji su taj projekat podržali sa 4.000 evra po zaposlenom. U novoj fabrici je zaposleno 35 ljudi, a do kraja 2013. godine biće otvoreno još 60 novih radnih mesta.
U “Mecen Evropa Tehu” ističu da njihov južnokorejski partner “Mecen IPC” posle ovog prvog, najavljuje i nova ulaganja u Srbiji, o kojima su predstavnici te kompanije počeli razgovore sa predstavnicima nadležnih ministarstava.